Jádrové vrtání
Praha

Co je jádrové vrtání | JadroveVrtaniPraha.cz

Co je jádrové vrtání

Je vrtání prostupů, tj. kruhových otvorů, které mají poměrně přesné okraje a nejbližší okolí vrtání není dále nijak narušeno. Realizuje se jádrovou vrtačkou a jádrovými vrtáky s diamantovou korunkou. Vrtám různě velké a hluboké prostupy a ďoury do různých materiálů. Např. oblasti vzduchotechniky nejčastěji prostupy venkovních zdí pro odvětrávání kuchyní, koupelen, komor. Už tedy tušíte co je jádrové vrtání?

Používaná technologie jádrového vrtání má nízkou hlučnost! To je zásadní rozdíl oproti klasickému vrtání plným vrtákem. Takže sousedé Novákovi málem nevědí, že u sebe něco kutíte. Provoz jádrové vrtačky ale není nijak tichý. Tedy dbáme o ochranu našeho sluchu a používání i dalších pracovních pomůček a oblečení. Tedy o celkovou bezpečnostn při práci jak sebe tak Vás i vašich prostor.

Jaké materiály lze jádrově vrtat?

Zdivo a smíšené zdivo. Tedy cihla dutá a plná, ytong, pískovec, kamenné zdivo. Beton a železobeton, ale i kámen, např. mramor. Jádrově vrtat se provádí i do asfaltu a jiných stavebních či přírodních materiálů.

Příklady jádrového vrtání

Na webu pomáhá TomyS.cz