Jádrové vrtání
Praha

Součinnost objednavatele | JadroveVrtaniPraha.cz

Součinnost objednavatele jádrového vrtání

Základní z nich jsou jistě logické. Přesto rekapitulace neuškodí. Např. zabezpečení vstupu, pokud Vy osobně nejste doma a existuje pověřená osoba. Co je jasné stavebníkovi či obecně na stavbě, se někdy v bytrech a domacnostech setkávám s podivem, co požaduji za nutnou součinnost.

Dostatek volného prostoru

v místě jádrového vrtání. Pokud vrtám otvor pro vaši lokální rekuperaci v bytě, např. v kuchyni hned vedle kuchyňských skřínek někde ve 2m nad zemí a cca 30cm od stěn i stropu, pak jistě potřebuji vyklidit a sundat aspoň tři kuchyňské závěsné skříňky. Tedy aspoň těch 120cm. Stalo se mně, že jsem přijel na domluvené jádrové vrtání ke známým přes aspoň „druhou ruku“, ale nic nebylo připraveno. Ano, funguji i jako hodinový manžel v Praze a okolí, ale člověk leckdy žasne a nestačí se divit. Na akci bereme to nezbytně nutné. Není pokaždé nutné jezdit v dodávce/tranzitu. Především v Praze zaparkovat menší či větší vůz je leckdy podstatný faktor. Nejen na ulici, ale případně i na vašem dvoře.

Napájení 220V-240V

Zásuvka 220V-240V s jištěním 16A. Prodloužovák do 25m máme vždy u sebe. Zásuvka pro připojení musí být do této vzdálenosti. V případě delší vzdálenosti musíte informovat v ve formuláří Jádrové vrtání Poptávka.

Podmínky Jádrového vrtání za SUCHA

Pŕi jádrovém vrtání za SUCHA je vždy připojen průmyslový vysavač. Platí dvě výše uvedené podmínky. Jak bylo řečeno, jádrovým vrtáním za sucha vrtáme především v obývaných bytových prostorech.

Podmínky Jádrového vrtání za MOKRA

Přívod vody z vodovodního řádu (klasicky pod tlakem aspoň 2,5 bar). Možnost připojení hadice na výtokovou armaturu s vnějším závitem ½“ (např. sprchová páková baterie, které má vnější šroubení ½“ na sprchovou hadici. Uvedené obrázky jsou pro jasnou představu požadavku na připojení tlakové vody). V případě jádrového vrtání za MOKRA v místech, kde není výtoková armatura pro připojení 1/2“ hadice, lze použít tlakovou nádobu s vodou cca 10l. Ale to je možné spíše při vrtání menších průměrů, kdy je spotřeba vody do 3-4l/minutu (adekvátní tomu je vrtaný prostup do průměru cca 140mm). Neboť co 3-4 litrů za minutu chodit pro vodu není ideální pro správný pracovní výkon. Ano, i takto se nechá provést jádrové vrtáni za mokra. Vodu z vrtu lze sbírat podtlakovým vodusběrným kroužkem (do průměru 200/202mm – pro větší průměr se informujte).

Na webu pomáhá TomyS.cz